FUNKCE

Magnetický pedál je opravdovou inovací pro horská kola a elektro kola. Náš patentovaný mechanismus magnetu umožňuje kdykoliv rychlé a jednoduché uvolnění nohy z pedálu. V porovnání se standardním klepnutím na pedály se riziko havárie a zranění sníží na minimum - a vaše hlava zůstane volná pro bezproblémový cyklistický zážitek bez strachu.

 

Krouživý pohyb

Díky magnetickému uchycení Vaší boty k pedálu se při krouživém pohybu zapojuje až 70% svalů předni strany nohy ,,extenzorů'' a 30% zadních svalů ,,flexorů''. Efektivita šlapání hlavně při výjezdech je velmi podobna SPD kufrům.

Váha

Pedály jsou vyrobeny ze slitiny hliníku pomocí CNC technologie. Použita je CRMO ocelová osa s 10 kontaktními piny a vnitřním zapouzdřeným průmyslovým ložiskem. Váha je 452g (včetně 100N magnetu), 474g (včetně 150N magnetu).

Pozice - umístění

Pedál umožňuje vytočení chodidla o několik stupňů do strany a díky tomu se snižuje tlak na kolena při jízdě. Pozici kontaktní destičky s magnetem je možné posouvat jak dopředu, tak dozadu stejně jako u klasických SPD. Díky tomu si každý zvolí svůj optimalní kontaktní bod, jak pro výjezdy, tak sjezdy dolů. Pod magnetem je cca 5mm tlustý absorber, díky kterému na kemenitých, kořenových sjezdech nebo schodech magnet mírně absorbuje a pruží. Odpadá tím křeč v nohách při dlouhých rozbitých sjezdech na rozdíl od SPD.

Síla v tahu při šlapání

S ohledem na použití síly magnetu bude Vaše noha díky magnetu připevněna k pedálu při šlapaní silou zhruba 15 kg. Síla se přenáší zejména při pohybu pedálu dolů. Díky tomu je "vycvaknutí" možné velmi jednoduše, pouze lehkým pohybem do strany nebo vytrhnutím nahoru na rozdíl od SPD při jakékoliv situaci.

Technologie

Magped pedály jsou vybaveny zapouzdřenými průmyslovými ložisky a měnitelnými piny. Vysoce výkonný neodymový magnet se dá snižovat a zvyšovat díky použití gumových absorberů. Tím si každý nastaví ideální kontakt magnetu s botou a kraje boty se zapřou o piny a na krajích pedálu.

Ocelová podložka na podrážku

Každá sada pedálů je vybavena dvěma kusy kovových podložek, které jsou vyrobeny z nereznoucí oceli. Podložky jsou kompatibilní se všemi typy SPD bot. Podložky namontujete velmi jednoduše během pár minut za pomocí dvou kusů šroubků, které jsou součástí balení, včetně klíče. Díky tom, že se jedná pouze o podložku, tak neřešíte problémy se zanesením bláta nebo prachu. Pedály budou fungovat v každém počasí stejně. Komfort chůze je taky příjemnější v porovnáni s kufry SPD, které přesahují přes podrážku.